Goto http://www.stucuk.netGoto http://www.atlanticaonlinewiki.comGoto http://www.game-requirements.com

FAQ/pl

From Original War Support Wiki

Jump to: navigation, search


P: Dostałem prosty, powierzchowny błąd... jak to naprawić?
O: Zainstaluj najnowsze sterowniki Direct X i Karty graficznej (NVidia, ATI).

P: Mogę dołączyć do gry wieloosobowej, ale nie mogę hostować, dlaczego?
O: Jeśli masz router, musisz otworzyć 2 porty (27963 UDP/TCP i 15213 UDP/TCP). Jeśli masz firewall'a powinieneś go wyłączyć podczas, gdy hostujesz/dołączasz do gry wieloosobowej.

P: Moja gra wieloosobowa jest zaliczana na stronie Master Server ale nikt nie może dołączyć się do mnie... dlaczego?
O: Jest zaliczana na stronie, ponieważ nawet z firewallem i/albo router możesz wysyłac informacje. Problem jest taki, że mogą one blokować przychodzące prośby (tak samo jak ktoś prosi aby dołączyć się do gry). Patrz na wyżej wymienioną odpowiedź na rozwiązanie hostowania w grze.

P: Wyłączyłem firewall, przekierowałem (odblokowałem) porty i nadal nie mogę hostować. Co jest?
O: Samo odblokowanie portów i wyłączenie zapory nic nie da, jeżeli nie masz zewnętrznego (publicznego) IP. Dostawca Internetu u Ciebie, musi udostępniać ten rodzaj IP. Jeśli chcesz sprawdzić, jaki masz rodzaj IP, to najpierw musisz znaleźć swój adres (start/uruchom/ipconfig), a następnie sprawdzić czy mieści się w ktorymś z podanych zakresów. Tutaj masz tą listę zakresu:

  • 192.168.0.0 – 192.168.255.255
  • 172.16.0.0 – 172.31.255.255
  • 10.0.0.0 – 10.255.255.255

W przypadku gdy twój adres pasuje do któregoś z wyżej wymienionych, to niestety masz wewnętrzne IP i nie możesz hostować. Jedynym sposobem jest zmiana dostawcy.

P: Ściągnełem moda, gdzie go muszę zainstalować?
O: Potrzebujesz miejsca na moda w folderze nazwanym "mods" w katalogu głównym twojego Original War (Zazwyczaj: C:\program files\original war\). Uwaga, potrzebujesz nowszej niż 1.06 wersji patcha zainstalowanego, aby móc używać modów. (Kilka modów wymaga nowszej wersji).

P: Jak mogę grać w Original War przez internet?
O: Z wersjami patcha poniżej 1.09, możesz grać w Original War przez internet jedynie z programami takimi jak GameSpy Arcade i Hamachi. Z patchem 1.09 możesz grać również w Original War przez internet przez Master Server. To pozwala Ci podłączyć się do gry przez stronę Master Server tak dobrze jak od wewnątrz gry Original War.

P: Dlaczego patchowanie zamraża się przy 0%?
O: Jeśli twój system używa jako domyślny język np. Chiński (lub inny nie angielski) wtedy powienieneś zmienić go na Angielski i wtedy będziesz patrz będzie mógł działać normalnie. Zawsze możesz zmienić ustawienia spowrotem po zainstalowaniu patcha.

Personal tools
Clanbase