Goto http://www.stucuk.netGoto http://www.atlanticaonlinewiki.comGoto http://www.game-requirements.com

PRCiX/pl

From Original War Support Wiki

Jump to: navigation, search

Info

PRCiX pozwala na tworzenie scenek w grze w stylu amerykanskim.

PRCiX Import Palette Section

Robienie Scenki Video (styl z amerykanskiej kampanii)

Scenka video w stylu amerykanskiej kampanii jest jednyną, która tworzy animacje na podstawie obrazków. (W rosyjskich filmikach, dziala to na zasadzie ASCII). Wszystko potrzebne do utworzenia filmu, musisz zaimportowac korzystajac z "Import BMP". Musisz skonwertować swoje obrazki do 8-bit`ów.

Masz do wyboru 2 opcje z paletami, możesz użyć palety *.pal (Wspiera Command and Conquer i JASC) albo wziąć palete z 8bit`owego obrazka. Żeby dodać plik *.pal do listy, umieść go w %OWDIR%\pals\ (Gdzie %OWDIR% jest twoim katalogiem z Original War ).

Opcja konwersji posiada 2 możliwości, użyj "Dithering and Preserve Exact Colours". Metoda "Dithering" próbuje usunąć problem z używaniem 8 bit`owych obrazków (którym jest brak kolorów) i powinna poprawić ich wygląd, ale może spowodować "plamki". "Preserve Exact Colours" (Zachowaj Dokładne Kolory) powtrzymuje zmiane koloru, jeśli zostanie on znaleziony na palecie.

Żeby utworzyć film, naciśnij na przycisk "select images" (możesz masowo wybierać fotki). Wybrane obrazki wyczyszczą liste za każdy razem, kiedy ich użyjesz. "Add Images" z drugiej strony doda je do listy, ale bez uprzedniego czyszczenia jej. Przycisk "Duplicate" pozwoli ci na kopiowanie (Jesli dobrze pamietam, program używa 25 klatek na sekunde - Stucuk) klatek. Pole z numerem w srodku oznacza, ile powielonych klatek zostanie dodanych do filmu.

Sam plik video nie wystarczy, bo ciagle potrzebujesz pliku SEQ, który zasadniczo kontroluje co ma sie w nim dziać (ktore dzwięki mają zostać odtworzone itp). Możesz posiadać wiele filmów na jednym pliku SEQ. Pozwala to na robienie róznych wersji jednej scenki - na przykład w grze, jeśli Joan umiera (w którejś misji), zobaczysz jeden z filmów - o jej smierci, lub nie, w zależności od tego czy ostatecznie przeżyje.

Tworzenie pliku SEQ

Uwaga: ta sekcja jest w budowie, ponieważ nie do końca zbadałem pliki SEQ - Stucuk.

Żeby załadować i odtworzyć film, musisz użyć przycisku "ins load". Zobaczysz okno z wyborem plików video. Jak już to zrobisz, naciśnij przycisk "(ns play" i wybierz ponownie plik. Po odtworzeniu filmu, najlepiej jest go zwolnic z pamięci. Aby to zrobić, nacisnij na "ins Free" i znowu wybierz swój film. Teraz możesz przetestować plik SEQ, nacisnijąc "play SEQ".

Na koniec musisz pozbyć się pełnej nazwy pliku, (z np C:\Program Files\VirginInteractive\Original War\mods\mymod\Videos\myvideo.prc do \Video\myvideo.prc), i pozostawić tylko bezpośrednia scieżke do pliku. Nacisnij "name conv", ktory to zrobi.

Zapisany plik SEQ umieść w %MODDIR%\videos\ (Gdzie %MODDIR% jest twoim katalogiem z modami)

Personal tools
Clanbase
This is a cached copy of the requested page, and may not be up to date.

Sorry! This site is experiencing technical difficulties.
Try waiting a few minutes and reloading.

(Cannot contact the database server: MySQL functions missing, have you compiled PHP with the --with-mysql option? )


You can try searching via Google in the meantime.
Note that their indexes of our content may be out of date.